wstecz
Nowości
2018-12-10

Zadbaj o obuwie

Nadejście zimy — śnieg i mróz, także błoto i sól. Wszystko to sprawia, że nasze zimowe obuwie jest szczególnie narażone na atak niekorzystnych czynników. Ważne, aby zapobiegać sytuacjom narażającym stopy na wychłodzenie czy zamoczenie, ponieważ w bezpośredni sposób rzutują one na nasze zdrowie. W tym celu warto stosować środki impregnacyjne.

Zanim zaczniemy impregnację

Przed rozpoczęciem impregnowania należy obuwie odpowiednio oczyścić. Mogą do tego posłużyć dedykowane chusteczki oczyszczające, np. CREP WIPES. Jednak, gdy nie mamy pod ręką specjalistycznych środków, warto sięgnąć po lekko wilgotną szmatkę, z niewielką ilością mydła, lub szczotkę do obuwia. Zabrudzone buty czyścimy, uważając, aby nie zostawić na nich smug, następnie zostawiamy obuwie w temperaturze pokojowej, aby całkowicie wyschły.

Na czym polega impregnacja?

Odpowiednio przygotowane i suche obuwie możemy poddać impregnacji. Jest to proces, w którego trakcie nakładamy na nasze obuwie specjalne preparaty. Mogą to być środki, które tworzą na warstwie wierzchniej obuwia specjalny film, chroniący je przed szkodliwymi substancjami. Dzięki tym zabiegom obuwie staje się odporniejsze i może posłużyć nam dłużej.

Jakich środków używać?

W ofercie mamy pełną gamę preparatów, które możemy używać w procesie impregnacji. Najłatwiejsze w użyciu są produkty w sprayu, np. COLLONIL Universal Protector. Możemy wybrać spośród nich takie, które są bezbarwne oraz te, które zabarwią materiał obuwia na pożądany przez nas kolor. Tego typu środki sprawdzą się do obuwia ze skóry welurowej, nubuku czy zamszu. Kolejnym przykładem są spraye czyszcząco-odświeżające i pianki do skór. Do butów wykonanych ze skóry licowej oraz tych z dodatkowymi membranami odpowiednie będą środki wzbogacone o wosk, takie jak COLLONIL Carbon Wax.

Chcąc zadbać o nasze obuwie kompleksowo, możemy zaopatrzyć się w gotowy komplet do czyszczenia, taki jak CREP PROTECT Cure Travel. Nie musimy się wówczas martwić o poszczególne produkty, ponieważ w skład zestawu wchodzi szczoteczka czyszcząca, ściereczka z mikrofibry i płyn czyszczący.

Wasze komentarze
Podziel się
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych - tak, aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel